iş ilanları

TERÖRÜ LANETLİYORUZ

 

 BASINA ve KAMUOYUNA

Bilindiği gibi 7 Haziran’dan bu yana gerçekleşen terör olaylarında yüzlerce şehit verdik. Ülkemiz görülmemiş boyutta terör saldırılarının kıskacına alındı. Bugün aldığımız haberlere göre Erzurum’da 2 askerimiz, Diyarbakır’da bir polisimiz şehit edilmiştir. Artık şehit haberleri gazetelerin iç sayfalarına düşecek kadar kanıksanmıştır. Başka ülkelerde deprem etkisi yaratacak olaylar, gelinen noktada maalesef sıradanlaşmıştır.

Geçtiğimiz Cumartesi DİSK, KESK, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği ve Türk Tabipler Birliği’nin öncülüğünde, Ankara’da, “Emek, Demokrasi ve Barış” mitingi düzenlenmiştir. Sabah saatlerinde, Ankara Tren Garı’nın yakınında, arka arkaya iki patlama olmuş ve ne yazık ki 100’e yakın yurttaşımız yaşamını yitirmiş, yüzlerce yurttaşımız da yaralanmıştır.

Cumhuriyet tarihimizin belki de en acımasız ve kanlı saldırısında; insanların en temel demokratik tepkilerini dile getirmelerinin, Anayasal haklarını kullanmalarının bedeli, ölümle ödetilmiştir!

İnsanım diyen herkesin içini dağlayan, yakan saldırıların hemen ardından, Adalet, İçişleri ve Sağlık Bakanları ortak basın açıklaması yapmışlar ve  güvenlik zafiyetinin olmadığını ilan etmişlerdir. Birkaç ayda yüzlerce yurttaşını ve güvenlik görevlisini şehit veren bir ülkede, bu açıklamayı yapmak, aklımızla alay etmektir. Sorumlulara düşen iş onurluca istifa etmektir.

Bu aşamada Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin derhal toplanarak topyekun dış politikamızın masaya yatırılması, İŞİD ve PKK belasına karşı etkin önlemler alınması, tüm partilerin sürece dahil edilmesi ve kamuoyunun aydınlatılması çağrısı yapıyoruz. Ortadoğu bataklığındaki karanlık savaş, cadde ve sokaklarımıza taşınmıştır. Gün, siyasi ikbal ve iktidar mücadelesi günü değildir.

Ölümle yaşam arasındaki uzaklığın bu kadar azaldığı, şiddetin ve terörün yaygınlaştığı, ifade ve basın özgürlüğünün askıya alındığı, insan yaşamı üzerinden siyasi hesaplar yapıldığı bu koşullarda, bütün katliamcıları lanetliyoruz!

 

                                                   ANTALYA BAROSU BAŞKANLIĞI

 

2832 10 10 246
© 2013 Antalya Barosu Başkanlığı Her Hakkı Saklıdır. SADECEWEB