iş ilanları

BASINA VE KAMUOYUNA

ANTALYA BAROSU BAŞKANLIĞI

BASINA VE KAMUOYUNA

 

15 Temmuz 2016 Cuma günü birtakım cuntacılar tarafından gerçekleştirilmek istenen darbe girişimini büyük bir kaygıyla takip etmekteyiz. Milletin meclisini, devlet kurumlarını bombalayan, vatandaşlarımıza ateş ederek ve üzerilerine tank sürerek öldüren cuntacıları lanetliyoruz. Bilinmesini isteriz ki Antalya Barosu darbelerin ve cuntacıların her zaman karşısındadır ve karşısında olmaya devam edecektir. Darbe girişiminde vefat eden tüm şehitlerimize rahmet,milletimize başsağlığı diliyoruz.


Darbe teşebbüssünün engellenmesinden sonra, birçok ilde aralarında hakim ve savcıların da olduğu toplu gözaltılar başlamış, yine HSYK kararı ile 2745 hakim ve savcı açığa alınmıştır. Bu noktada geçmiş acı tecrübelerimizi hatırlatma gereği duyarak; soruşturmanın etkin ve adil bir şekilde yapılması, başta Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi, anayasa, hukukun evrensel ilke ve değerlerine uygun hareket edilmesi gerektiğini hatırlatıyoruz. Aksi uygulamalar daha büyük mağduriyetlere neden olabilecektir.


Yine bu süreçte özellikle hiçbir sorumluluğu olmayan Mehmetçiklerimizin bu cuntacılardan ayrılması gerektiğini belirtiyoruz.
Zor bir dönemden geçiyoruz. Tüm vatandaşlarımızı itidale ve sağduyuya davet ediyoruz.

 

ANTALYA BAROSU BAŞKANLIĞI

 

2271 10 10 220
© 2013 Antalya Barosu Başkanlığı Her Hakkı Saklıdır. SADECEWEB